Výroční zpráva za rok 2018 - FbC Orel Uherský Brod


autor: Petr Gabriel, datum: 2019-02-27 13:30:11
Hodnocení roku 2018 - spousta zápasů, vítězství i porážky, rodost ze hry a občas i ty starosti...

I v roce 2018 bojovaly naše týmy o body do tabulek ve dvou soutěžích - pod hlavičkou Českého florbalu (ČF) i Orelské florbalové ligy (OFL).  Obě soutěže kopírují, co do časového rozvržení, klasický školní rok.  Zprávu o hodnocení roku 2018 je třeba opět rozdělit na dvě části. Ta úvodní, hodnotí druhou polovinu sezóny 2017/18, a ta druhá, první část té současné sezóny (2018/19).

K 31.12.2018 jsme měli v pravidelných soutěžích Českého florbalu (ČF) 10 družstev a 4 týmy máme v Orelské florbalové lize (OFL). Co do počtu družstev patříme ve Zlínském kraji k největším florbalovým oddílům. Kdybychom se zaměřili jenom na rok 2018, tak v něm všechna naše družstva dohromady (v soutěžích ČF i OFL) sehrála 361 soutěžních utkání! Mnohdy se stává, že v jeden hrací den hrají i 4 a více našich družstev.

V soutěžích Českého florbalu máme čtvrtým rokem tzv. kompletní (mužskou) strukturu, tj. od nejmladší kategorie až po tu nejstarší. Hrajeme v těchto kategoriích: přípravka (2 týmy), elévové (3 týmy), mladší žáci, starší žáci, dorostenci, junioři a muži. Díky počtu 10 družstev jsme mohli (znovu po roce) náš oddíl přihlásit do projektu „Florbalový manažer“, který vypsal Český florbal. V něm jsme jako jeden z dvou oddílů ve Zlínském kraji uspěli ve výběrovém řízení, na kterém nás zastupoval sekretář Mgr. Petr Gabriel. Obdrželi jsme tak významnou finanční podporu na pozici manažera pro sezónu 2018/19. V soutěžích ČF po letech, kdy jsme dosáhli na řadu úspěchů, se projevil odchod kvalitních hráčů do vyšších soutěží, kdy řada z nich nastupuje v nejvyšší české florbalové soutěži, Superlize. Naši hráči se rovněž účastní výběrových tréninků Zlínského kraje ČF v kategoriích mladších
i starších žáků, žákyň a dorostenek.

Orelské florbalové lize, která je specifická tím, že se hraje, na rozdíl od soutěží ČF, systémem, jsme měli zastoupení v elévech, mladších žácích, starších žácích, jsme všechny finálové účasti proměnili v medailové úspěchy! Medaili získali všechna naše 4 družstva, která se probojovala do Finálových turnajů. Zlatou brali elévové i starší žáci, stříbro vybojovali muži a stejnou pozici obsadili na domácí půdě hrající mladší žáci. Již po čtvrté za sebou jsme se stali nejúspěšnější jednotou Orla v naší zemi v OFL. Za 11 ročníků Orelské ligy jsme získali celkem 33 medailí, což nejvíce medailí ze všech účastníků v celé historii této ligy. A současně máme i nejvíce zlatých medailí a to 9, k tomu 13 stříbrných a 11 bronzových. V sezóně 2017/18 obhájili 1. místo hned v prvním finálovém turnaji elévové, kteří v Tišnově vyhráli všechna utkání. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen náš Vojtěch Pavelka. Dalším Finálovým kláním byl turnaj starších žáků, který se hrál v Dolních Bojanovicích. K překvapení všech, ale zcela zaslouženě, si zlaté medaile odvezli naši florbalisté. Nejlepším bekem turnaje se stal náš Ladislav Knap. Podobný úspěch (jako starší žáci) měli na dosah i mladší žáci. Ti, na domácí půdě, dokráčeli ve Finálovém turnaji až do samotného finále, kde až na samostatné nájezdy podlehli brněnským Gepardům. Nejlepším útočníkem turnaje byl vyhlášen náš Filip Hegr. Posledním zástupcem ve Finále OFL byli muži. Finálový turnaj se konal v Dolních Bojanovicích. A naši muži v něm podlehli až v samotném finále domácím florbalistům.  Nejlepším obráncem turnaje byl vyhlášen náš Michal Kundrata.

Mimo pravidelné soutěže, jsme organizovali turnaje pro veřejnost. Na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu jsme na konci června uspořádali desátý ročník florbalového turnaje GUREŇ CUP, který se znovu hrál pod patronací uherskobrodského rodáka a bývalého hráče NHL Miloslava Gureně. Podruhé se turnaj hrál v kategorii elévů a naši mladí florbalisté ho opět vyhráli.

Poslední akcí roku byl tradiční již 16. ročník Vánočního florbalového turnaje
O pohár starosty Orla. Turnaj se hrál v kategorii mladších žáků. Naši žáci obsadili 2. místo.

Znovu jsme vyslali zájemce na trenérské školení i doškolovací semináře. Od sezóny 2018/2019 máme 10 vyškolených rozhodčích pro soutěže ČF i OFL. Máme tedy nejvyšší počet rozhodčích ze všech  oddílů ve  Zlínském kraji.

K tréninkové činnosti využíváme v zimním období tělocvičnu ZŠ Na Výsluní v Uherském Brodě a Sportovní halu v Bánově. Přes léto pak trénujeme na našem víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu.

Publikujeme také články s výsledky našich zápasů v regionálním tisku (Dobrý den s Kurýrem a Slováckém deníku), tak i v Brodském zpravodaji. Všechny informace o dění v klubu a články ze zápasů si můžete přečíst na našich internetových stránkách www.fbcorelub.cz.

Zbývá poděkovat našim partnerům a sponzorům. Dále všem hráčům, trenérům za trpělivost a ochotu s přípravou hráčů na trénincích i vedení při zápasech, a také všem obětavým rodičům a fanouškům za skvělou podporu!

 

Medailové úspěchy Orla UB v OFL sezóně 2017/18:

KATEGORIE

UMÍSTĚNÍ

Elévové

ZLATO (třetí za sebou)

Mladší žáci

STŘÍBRO

Starší žáci

ZLATO

Muži

STŘÍBRO

Naše oddíly v roce 2018

PŘÍPRAVKA – Zlínská liga ČF (nevede se tabulka), v soutěži jsme měli 2 týmy

ELÉVOVÉ – divize Východ OFL (postup z 1. místa divize a ve Finále OFL 1. místo) a Zlínská liga ČF (nevede se tabulka, v soutěži jsme měli 3 týmy).

MLADŠÍ ŽÁCI –divize Východ OFL (postup z 1. místa divize a ve Finále OFL 2. místo)  a Zlínská liga ČF (2. místo) .

STARŠÍ ŽÁCI – divize Východ OFL (postup z 2. místa divize a ve Finále OFL 1. místo a Zlínská liga ČF (7. místo).

DOROSTENCI – divize Východ OFL (postup z 2. místa divize a ve Finále OFL 3. místo) a 2. liga ČF (6. místo).

JUNIOŘI – 2. liga juniorů (9. místo)

MUŽI – divize Východ OFL (postup z 2. místa divize a ve Finále OFL 2. místo) a Zlínská liga ČF (6. místo).

 

 

Petr Gabriel,  FbC Orel Uherský Brod

 

 
 
 

Přestávka v trénincích pro přípravku, elévy a mladší žáky! Sejdeme se „po prázdninách“ v úterý 26. srpna 2014!!

Starší žáci, dorostenci, junioři a muži se budou scházet na tréninky přes prázdniny jednou týdně a to v pátek vždy v 18 hodin venku na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Podporuje nás:

<< 2020 >>
<< Červenec >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
             

Anketa:

Měla by ČFbU povolit mlaším hráčům (dorostencům) nastupovat v regionálních mužských soutěžích?
ANO(78.9%)
Anketa
NE(18.5%)
Anketa
NEVÍM(2.6%)
Anketa

Plakáty:

Nábor všech kategorií

Sponzoři:

Logo Orel.cz - dáváme sportu smysl Logo Janča elektro Logo Styleweb.cz - tvorba www stránek a internetových prezentací Logo eflorbal.cz - Florbal, Florbalové hole, florbalové vybavení, florbalky Logo Facebook Logo Euro florbal tour

Počítadlo:

On-line: 5
Za den: 586
Za tyden: 3044
Za mesic: 13631