Výroční zpráva FLORBALOVÉHO CLUBU OREL UHERSKÝ BROD za rok 2011


autor: Petr Gabriel, datum: 2012-02-24 10:53:44
Přečtěte si souhrnou zprávu našeho florbalového clubu za uplynulý rok 2011
Výroční zpráva FLORBALOVÉHO CLUBU
OREL UHERSKÝ BROD

za rok 2011

FbC Orel Uherský Brod

 

Kontakt:

Petr Gabriel, tel.: 777623 930, e-mail: Uherskybrod@orel.cz, www.fbcorelub.cz

 

Pravidelné soutěže České Florbalové Unie (ČFbU), Orelské florbalové ligy (OFL), účast na finálových turnajích OFL, 3. místo na tradičním žákovském velikonočním turnaji v Bojkovicích, pořádání turnajů HELLO FLORBAL CUPu v letních měsících na Orláku, GUREŇ CUP – venkovní turnaj pro širokou veřejnost, účast na Slováckém poháru v Hluku, poháru České pojišťovny mužů a devátý ročník Vánočního florbalového turnaje O pohár starosty Orla. Tak vypadal ve zkratce rok 2011 z pohledu našeho florbalového clubu.

 

Za vším jsou „ukryty“ stovky natrénovaných hodin všech našich oddílů od elévů, přes mladší a starší žáky, dorostence, juniory, áčko i béčko mužů až po ženský oddíl juniorek.Zpráva za rok 2011 tradičně pojednává o konci sezóny 2010/11 a první polovině sezóny 2011/12.

 

Finálových turnajů OFL sezóny 2010/11 se zúčastnili elévové v Kunštátě (5. místo), mladší žáci v Letovicích (4. místo), junioři  ve Zlíně (6. místo). Poprvé jsme tak nedosáhli na žádnou medaili, což jistě zamrzí, ale zároveň motivuje do dalšího ročníku. V soutěžích ČFbU obsadili muži (Zlínská liga mužů) 5. místo a junioři (3. liga  – divize VI) 4. místo. U mužů se jednalo o zklamání, jelikož tým měl určitě na medailovou pozici. U juniorů je 4. místo, po katastrofálním rozjezdu, kdy jsme si vybírali nováčkovskou daň, uspokojivé umístění.

 

Právě junioři z tohoto výběru a zkušení matadoři, kteří „ohlásili“ konec působení v prvním mužstvu mužů dali vzniknout záložnímu týmu označeným písmenem B. A ten si v probíhajícím ročníku vede nad očekávání, když s končícím rokem 2011 okupoval 3. příčku s tříbodovou ztrátou na vedoucí pozici.

 

Do sezóny 2011/12 jsme v Orelské florbalové lize nastoupili s největším počtem oddílů ze všech jednot Orla v ČR! Šest našich oddílů bylo ještě doplněno o rozšířenou kategorii dorostenců, kteří tak vyplnili mezeru mezi kategorií starších žáků a juniorů.  S obavami však sledujeme vývoj na centrální úrovni Orla, kdy se vedení chopilo osazenstvo, které prakticky nemá zkušenost s pravidelnou a systematickou soutěžní činností. To platí také pro Orelskou florbalovou ligu.

 

Opět jsme vyslali zájemce na trenérské školení licence D. Letos to sice byla pouze Denisa Šobáňová, přesto  má náš oddíl nejvíce vyškolených  trenérů ve Zlínském kraji! Čtyři trenéry s licencí C a šest s licencí D.  Stejně jako trenéry, máme řadu vyškolených rozhodčí pro zápasy ČFbU i OFL.

 

Na víceúčelovém hřišti na Orláku jsme uspořádali již třetí ročník    florbalového turnaje GUREŇ CUP. Turnaj zpestřil svou účastí také florbalový reprezentant ČR Milan Garčar.  

 

Druhý ročnk Letního florbalového poháru,  se letos hrál pod názvem sponzora jako HELLO FLORBAL CUP.  V sérii sedmi večerních turnajů pod širým nebem se o putovní pohár, kromě domácího Orla, utkali florbalisté z  Kunovic, Nivnice, Hluku, Slovácka a Uherského Hradiště.

 

K tréninkům přes zimní období využíváme dvě tělocvičny v našem městě a nově sportovní halu v Bánově, kde trénuje áčko mužů. Žáci, dorostenci a junioři trénují přes pracovní týden na ZŠ Na Výsluní. Muži pak využívají tělocvičny brodského gymnázia a zmiňovanou halu v Bánově.

V červenci 2012 máme v plánu opět, po roční odmlce, uspořádat pro děti soustředění v Kašavě.

 

 

Rok 2011 jsme uzavřeli již devátým ročníkem Vánočního florbalového turnaje mužů, který jsme opět pořádali v tělocvičně ZŠ Na Výsluní. Bohužel se opět našemu výběru i přes výhru v základní skupině, nepodařilo získat medailové umístění.

 

Všechny informace o dění v klubu a články ze zápasů si můžete přečíst na našich internetových stránkách www.fbcorelub.cz.

Poděkování patří všem obětavcům z řad našich hráčů a rodičů, kteří zabezpečují  výjezdy na zápasy či organizaci řady turnajů.

 

Naše oddíly v roce 2011:

ELÉVOVÉ - hrají divizi Východ OFL (postup z 2. místa divize a ve finále OFL 5.     

                    místo)

MLADŠÍ ŽÁCI - hrají divizi Východ OFL (postup z 1. místa divize a ve finále OFL

                           5. místo)

 

STARŠÍ ŽÁCI - hrají divizi Východ OFL (nepostupové 5. místo v divizi)

 

DOROSTENCI - hrají od sezóny 2011/12 divizi Východ OFL

 

JUNIOŘI - hrají 3. ligu ČFbU – divize VI. (4. místo)               

                 - divizi Východ OFL (postup ze 4. místa divize a ve  finále OFL 6. místo)

 

JUNIORKY - hrají divizi ČR OFL  (5. místo v divizi)

 

MUŽI - muži A hrají Zlínskou ligu ČFBU (5. místo) a divizi Východ OFL

             (nepostupové 5. místo v divizi)          

            - muži B – Zlínský přebor mužů od sezóny 2011/12

 

Petr Ručka, FbC Orel Uherský Brod

 
 
 

Přestávka v trénincích pro přípravku, elévy a mladší žáky! Sejdeme se „po prázdninách“ v úterý 26. srpna 2014!!

Starší žáci, dorostenci, junioři a muži se budou scházet na tréninky přes prázdniny jednou týdně a to v pátek vždy v 18 hodin venku na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Podporuje nás:

<< 2020 >>
<< Červen >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
             

Anketa:

Měla by ČFbU povolit mlaším hráčům (dorostencům) nastupovat v regionálních mužských soutěžích?
ANO(78.9%)
Anketa
NE(18.5%)
Anketa
NEVÍM(2.6%)
Anketa

Plakáty:

Nábor všech kategorií

Sponzoři:

Logo Orel.cz - dáváme sportu smysl Logo Janča elektro Logo Styleweb.cz - tvorba www stránek a internetových prezentací Logo eflorbal.cz - Florbal, Florbalové hole, florbalové vybavení, florbalky Logo Facebook Logo Euro florbal tour

Počítadlo:

On-line: 5
Za den: 369
Za tyden: 3440
Za mesic: 13332