Starostův pohár zůstal doma! Vánoční turnaj ovládli mladší žáci Orla Uherského Brodu!


autor: Petr Gabriel, datum: 2017-01-09 18:10:59
Mladí florbalisté uherskobrodského Orla prošli turnajem bez ztráty bodu a zaslouženě vyhráli...


FBC OREL UHERSKÝ BROD

#FbCOrelUB 

Hned na úvod turnaje se organizátoři museli vypořádat s technickými problémy družstva Nivnice, které vlivem nemocí hráčů nepřijelo. Tato nepříjemnost však neměla žádný další vliv na celkový proběh turnaje.

Od počátku se mladí sportovci snažili, aby dostáli, že právě jejich kategorie nabízí spoustu branek.

V úvodním utkání turnaje potvrdili florbalisté Bánova, že by mohli černým koněm turnaje, když si s přehledem poradili s Domanínem. Následující duel Jihomoravských týmů vyzněl lépe pro hráče z brněnské metropole, kteří zdolali Dolní Bojanovice celkem hladce 5:0. Ve třetím utkání se představili domácí florbalisté, kteří narazili na již rozehraný Bánov. Očekával se vyrovnaný souboj. Opak byl však pravdou. Zdravě motivovaní Broďané diktovali od začátku až do konce tempo a přidávali jednu oku lahodící branku za druhou. V dalším zápase se znovu představil Domanín, který však opět schytal výprask, tentokrát od Dolních Bojanovic.  Broďany „naťuknutý“ Bánov pak narazil na Brno, které využilo všech jeho chyb a utkání s přehledem dovedlo vítězného konce. Poté si domácí Uherský Brod bez problémů poradil s Domanínem. Následovalo další utkání Broďanů, kterým se do cesty postavili dosud neporažení Gepardi Brno. Z počátku vyrovnaný souboj ovlivnilo jedno střídání domácího střelce Radim Keglera. Ten dokázal během jedné minuty zkompletovat hattrick. Když se k němu do poločasu přidali i další jeho spoluhráči, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. Nic ani na tom nezměnila ani pasáž v úvodu druhé půle, kdy se Gepardi přiblížili na rozdíl dvou branek. Dobře hrající a kombinující domácí soubor zabral v pravou chvíli a zatížil konto soupeře dalšími góly. Další turnajový souboj mezi Dolními Bojanovicemi a Bánovem byl, a to i vzhledem k vývoji turnaje, soubojem o bronzové medaile. Ačkoliv byly Banovjané lepší týmem, soupeře přestříleli, nakonec to byli oni, kdo po výsledku 1:3 odcházel se svěšenými hlavami. V předposledním zápase turnaje si pak brněnští Gepardi pojistili (snadnou výhrou nad Domanínem) 2. místo v turnaji. V celkově posledním utkání pak Dolní Bojanovice sice dlouho vzdorovali domácímu výběru, avšak prohře 1:8 to zabránilo.

Suma sumárum na turnaji bylo odehráno 10 utkání, v nichž padlo celkem 87 branek.

 

Zápas

Výsledek

Domanín - Bánov

1:8

Dolní Bojanovice - Brno

0:5

Uherský Brod - Bánov

8:0

Dolní Bojanovice - Domanín

7:1

Bánov - Brno

4:7

Uherský Brod - Domanín

11:2

Uherský Brod - Brno

8:3

Bánov - Dolní Bojanovice

1:3

Domanín - Brno

2:7

Uherský Brod - Dolní Bojanovice

8:1

 

Konečné pořadí turnaje:

 

1) Orel Uherský Brod, 12 bodů, skóre 35:6
 
2) Gapardi Brno, 9 bodů, skóre 22:14
 
3) Orel Dolní Bojanovice, 6 bodů, skóre 11:15
 
4) Florbalisté Bánov 3 body, skóre 13:19
 
5) Orel Domanín 0 bodů, skóre 6:33 

Sestava vítězného družstva Orel Uherský Brod:

S. Kmentová – T. Řihák ml. (kapitán) 6+5, M. Malůš 2+6, M. Christov 1+3, F. Hegr 3+4, D. Šmíd 8+4, R. Kovařík 5+2, V. Dolan 2+2 a R. Kegler 11+2 a D. Novák 0+0.

Trenéři: J. Šmíd a T. Řihák st.

Komentář trenéra vítězného družstva Jaroslava Šmída:

Jsem velmi rád, že letos byl vypsán Vánoční turnaj O pohár starosty Orla Uherského Brodu právě pro kategorii mladších žáků. I když je sezóna velmi nabitá a mohlo by se zdát, že klukům vánoční přestávka přijde vhod, domácí turnaj byl pro nás velkou výzvou. Ve všech čtyřech zápasech jsme předvedli spoustu krásných florbalových akcí zakončených brankami. Obzvlášť dva zápasy pro nás byly v něčem jiné. Hned první utkání s nedalekým soupeřem z Bánova, který se nesl ve zvláštní atmosféře, neboť pětice  našich kamarádů a spoluhráčů nastoupila proti nám v dresech své obce. O našem vítězství rozhodla sehranost a fakt, že všichni naši hráči pravidelně nastupují v zápasech v soutěžích ČFbU a OFL. Jak se turnaj vyvíjel, bylo patrné, že se o vítězství popasujeme s mladými "Gepardy" z Brna. Toto utkání pro nás bylo zajímavé i tím, že kluci z Brna vévodí divizi střed v Orelské florbalové lize bez ztráty bodu a my jsme se tak mohli porovnat s potencionálním soupeřem finálového turnaje, do kterého bychom se chtěli probojovat. Utkání rozhodlo zejména velmi dobré střídání v začátku zápasu, kdy jeden z našich útočníků vstřelil hattrick. Po rychlém vedení se mohlo zdát, že utkání v poklidu dohrajeme, ale to by nebyli Gepardi, kdyby nezačali kousat a nevyužili naší slabší chvilky a nedotáhli se na rozdíl dvou branek. Z dané situace jsme se rychle oklepali a po dalších brankách do sítě soupeře jsme již žádný zvrat nepřipustili. Celkově hodnotím tento turnaj velmi dobře. Zejména u těchto mládežnických kategorií je vidět ohromná chuť do hry. Velké díky patří všem soupeřům, kteří se turnaje zúčastnili."

 

Individuální ocenění turnaje:

Nejlepší brankář: Simona Kmentová (Orel Uh. Brod)

Nejlepší obránce: Lukáš Volf (Gepardi Brno)

Nejlepší útočník a střelec: Radim Kegler (Orel Uh. Brod) 11 branek.

 

Soutěž v přesnosti střelby vyhrál František Tvrdoň, který hrál za Bánov. Na druhém a třetím místě skončili zástupci domácího Orla - Richard Kovařík a Tomáš Řihák ml.

 

 

Fotky na facebooku zde album.

 

Článek na webu Slováckého deníku ZDE

 


 

 

Děkujeme sponzorům turnaje:

 

MĚSTO

 

 

www.eflorbal.czDosavadní vítězové turnaje:

2003 – 1. AC Uherský Brod

2004 – B-Team Luhačovice

2005 – 1. AC Uherský Brod

2006 – Orel Slavičín

2007 – 1. AC Uherský Brod

2008 – 1. AC Uherský Brod

2009 – Kollis Tým

2010 – Orel Uherské Hradiště

2011 – Orel Uherské Hradiště

2012 – 93++DOOG

2013 – 93++DOOG

2014 – ikryty.cz team

2015 – ikryty.cz team

2016 Orel Uherský Brod

 
 
 

Přestávka v trénincích pro přípravku, elévy a mladší žáky! Sejdeme se „po prázdninách“ v úterý 26. srpna 2014!!

Starší žáci, dorostenci, junioři a muži se budou scházet na tréninky přes prázdniny jednou týdně a to v pátek vždy v 18 hodin venku na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Podporuje nás:

<< 2020 >>
<< Duben >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
             

Anketa:

Měla by ČFbU povolit mlaším hráčům (dorostencům) nastupovat v regionálních mužských soutěžích?
ANO(78.9%)
Anketa
NE(18.5%)
Anketa
NEVÍM(2.6%)
Anketa

Plakáty:

Nábor všech kategorií

Sponzoři:

Logo Orel.cz - dáváme sportu smysl Logo Janča elektro Logo Styleweb.cz - tvorba www stránek a internetových prezentací Logo eflorbal.cz - Florbal, Florbalové hole, florbalové vybavení, florbalky Logo Facebook Logo Euro florbal tour

Počítadlo:

On-line: 4
Za den: 378
Za tyden: 5567
Za mesic: 21979