ORELSKÝ STADION v Uherském Brodě oslaví v příštím roce 80. let své existence!!


autor: Petr Gabriel, datum: 2012-10-05 13:17:05
8 měsíců zbývá do dne, kdy uplyne přesně 80. let od okamžiku kdy byl v Uherském Brodě OTEVŘEN ORELSKÝ STADION.

Slavnostní otevření Orelského stadionu v Uherském Brodě se konalo v neděli 4. června 1933.

Uherskobrodští Orli plánují v příštím roce oslavu toho významného výročí stadionu, který je svou existencí nejstarším sportovním stánkem v Uherském Brodě. Termín oslav bude oznámen během letošního podzimu.

Stadion si během osmi desítek let prošel nejedním těžkým obdobím. Po jeho zbudování byl užíván místní orelskou jednotou pro její činnost, tzv. veřejná vystoupení, či fotbalová utkání. Po únoru 1948 byl stadion spolu s Lidovým domem Orla v ulici Bratří Lužů zabaven a činnost Orla byla postupně zakázána. Stadion pak byl využíván „jenom“ pro fotbal. Po Sametové revoluci dochází k zdlouhavému navracení Orelského stadionu zpět pod křídla Orla. 8 let soudních tahanic a další léta devastace stadionu bez adekvátní oprav, přivádějí areál až na samou hranici jeho existence. Zdecimovaný stadion tak spíše připomínal ruinu než sportoviště pro 21. století. Přesto poslední kroky vedení uherskobrodského Orla naznačují, že se ORLÁK blíží svou kvalitou  k sportovišti jako tomu bylo na jeho prvopočátku. Tehdy poznamenal písař do  kroniky Orla  mj.: "Cvičiště jednoty Orla v Uher. Brodě  jest jedno z nejhezčích sportovišť v okrese vůbec".

 


Až s nástupem vedení Orla Uherského Brodu se postupně mění ve víceúčelový areál.

„Chceme, aby Orelský stadion byl především rodinným sportovištěm, kde si přijdou zasportovat malí i velcí, maminky s dětmi na dětské hřiště, či senioři shlédnout utkání v kopané. Nerozlišujeme, zda je někdo člen naší orelské jednoty, prostý návštěvník nebo sportovec jinší organizace. Chceme, aby Orlák sloužil svému účelu, tedy sportování. Zda se nám to daří, nechť posuzují ti, kdo Orelský stadion navštěvují,“ uvedl starosta uherskobrodského Orla Štěpán Janík.

 

 

Podívejte se na to, jak vypadal projekt orelského stadionu v době jeho realizace v roce 1932.

Při pohledu na projekt, se jeví v kontrastu s dalšími dobovými fotografiemi (více zde: http://orel.matap.cz/historie.aspx ), jako neuvěřitelný zmar, v jakém stavu byl Orlu stadion navrácen v 90. letech minulého století.

 

 
 
 

Přestávka v trénincích pro přípravku, elévy a mladší žáky! Sejdeme se „po prázdninách“ v úterý 26. srpna 2014!!

Starší žáci, dorostenci, junioři a muži se budou scházet na tréninky přes prázdniny jednou týdně a to v pátek vždy v 18 hodin venku na víceúčelovém hřišti na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Podporuje nás:

<< 2020 >>
<< Červenec >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
             

Anketa:

Měla by ČFbU povolit mlaším hráčům (dorostencům) nastupovat v regionálních mužských soutěžích?
ANO(78.9%)
Anketa
NE(18.5%)
Anketa
NEVÍM(2.6%)
Anketa

Plakáty:

Nábor všech kategorií

Sponzoři:

Logo Orel.cz - dáváme sportu smysl Logo Janča elektro Logo Styleweb.cz - tvorba www stránek a internetových prezentací Logo eflorbal.cz - Florbal, Florbalové hole, florbalové vybavení, florbalky Logo Facebook Logo Euro florbal tour

Počítadlo:

On-line: 6
Za den: 702
Za tyden: 3247
Za mesic: 13744